13 listopada 2013

Książka do kawy: "Kuchnia polska. Gotowanie w 20, 30, 40, 50 minut" Ewy Aszkiewicz


W zabieganym świecie bardzo trudno jest wygospodarować czas na przygotowanie pożywnego posiłku, jemy byle jak, byle gdzie. Czasami po pracy mam tylko siłę na zrobienie sobie prostej kanapki. A przecież życie mamy jedno i powinniśmy jeść dania zdrowe, ciekawe i urozmaicone. Jak dokonać tego w zwariowanych i szybkich czasach, takich jak nasze? Musimy nauczyć się wykorzystywać chwile, a książka Ewy Aszkiewicz "Kuchnia polska. Gotowanie w 20, 30, 40, 50 minut" pomoże nam wszystko zaplanować. 


Książka podzielona jest na rozdziały odpowiadające czasowi, który potrzebny jest do przygotowania potraw. Mamy więc przepisy dla osób bardzo zapracowanych (lub bardzo rozleniwionych, a chcących dobrze zjeść :)), gdzie 20 lub 30 minut w zupełności wystarczy, by po upływie tego czasu cieszyć się talerzem pełnym dobrego jedzenia. 
Pozostałe dwa rozdziały (dania w 40 i 50 minut) zawierają receptury, które możemy wykonać kiedy mamy odrobinę więcej czasu. 
Każdy rozdział został podzielony na podrozdziały: przekąski, zupy, dania główne, desery i napoje. Dzięki temu jest bardzo łatwo znaleźć dokładnie to, czego szukamy. Kolejnym ułatwieniem jest podział na rozdziały z boku książki.


Kuchnia polska jest niezmiernie bogata i tak naprawdę bardzo mało o niej wiemy. Lubię wszystkie książki Ewy Aszkiewicz za różnorodność potraw i za wiedzę, którą chętnie dzieli się z czytelnikami. 
"Gotowanie w..." ma jeszcze jedną zaletę: przemawiające do poczucia mojej estetyki (i żołądka) zdjęcia, które naprawdę zachęcają do zabrania się za patelnie i garnki. 



Na 400 stronach pełnych kolorów i fotografii każdy znajdzie dania odpowiadające jego wymaganiom i smakowi. 

"Kuchnia polska. Gotowanie w 20, 30, 40, 50 minut" została wydana przez wydawnictwo Publicat S.A.

7 komentarzy:

 1. Wczoraj widziałam ją w księgarni, nawet trzymałam ją w rękach, może kupię sobie na gwiazdkę. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy okazji obzerkam ją, bo wygląda dość ciekawie:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka świetna. Przydałaby mi się. Mam słabość do książek, a zwłaszcza o tematyce kulinarnej. Pozdrawiam, Krys

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być świetna, chciałabym ją :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie takie książki irytują...
  Wcale nie jadam byle jak i byle gdzie.Znam mnóstwo pracujących do późna ludzi,którzy celebrują posiłki wieczorem, a gotowanie Ich odstresowuje.
  Kto nie chce,narzeka na brak czasu.I tyle.
  Przestańmy zaklinać rzeczywistość i malować ją po swojemu.
  Skreślam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgodzę z Twoją opinią. Znam wiele ludzi, którzy pracują od samego rana do późnego wieczoru i uwierz mi, że nie mają już na nic siły po przyjściu do domu. Czasem nawet w domu nie mają też na nic wytchnienia, bo dzieci, obowiązki, itd. Jeżeli ta książka nie jest dla Ciebie, to jej nie kupuj/nie czytaj. Proste :)

   Usuń
 6. bardzo fajny patent dla zabieganych leniuchów, mogą zobaczyć, że gotowanie nie jest wcale tak skomplikowane, jak się wydae :)

  OdpowiedzUsuń